banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
Turkiye Yildizlar Satranc Sampiyonasi 2013 ISPARTA
Son Tura Girerken
IMG 303922 Temmuz 2013 Pazartesi gününden bu yana devam etmekte olan Yıldızlar Şampiyonasında bugün final öncesi son iki tur oynandı. Çift  turlarını gerçekleştiren kategorilerden 13 genel birinci masada oynanan Mustafa Alpago Gülsoy - CM Bahadır Özen maçından galip ayrılan milli sporcumuz Özen, sekizinci tur sonuda liderlik koltuğuna oturdu. Şampiyonada 6½ puan ile ikinci sırada devam eden Denizcan Temizkan kategorisinde şampiyonluk için iddiasını koruyor.


14 genel kategorisinde liderliği elden bırakmayan Cem Kaan Gökerkan final maçına birinci sırada girerken, ikinci sırada Efe Mert Kılıç 6 puan ile bulunuyor. 15 genelde ise Şiar Yaran kategorisinde tek başına zirveye yerleşiyor. 17 kızlar kategorisinde şampiyona başından beri zirvede bulunan sporcu Deniz Fırat sekiz tur sonunda şampiyonluğunu 6½ puan ile garantiledi. Kategoride ikincilik ve üçüncülük için final maçında kıyasıya bir mücadele verilecek.

Bugün altıncı turları oynanan 13 kızlar kategorisinde beşinci turun lideri Sinem Çağla Gündoğan, Çanakkaleli sporcu Ayça Aksoy'a karşı oynadığı maçtan puan alamadan ayrıldı. Ayça Aksoy altıncı turda aldığı galibiyet ile zirveye yerleşirken, yarım puan fark ile Aksoy'u dört sporcu takip ediyor.

15 kızlar kategorisinin altıncı turunda Fatma Zümrüt Yılmaz, Yaren Arkan ile karşılaştı. Birinci masada oynanılan maçtan kazanç ile ayrılan Arkan, finale 5 puan ile girerken, Yılmaz ikinci sıraya yerleşiyor. WCM Yeşim Patel altıncı turda yaptığı beraberlik ile 5 puanın sahibi olurken, 16 kızlar kategorisindeki birinciliğini bırakmıyor. 16 genel kategorisinde Ozan Cingöz 5 puan ile bir önceki turdaki liderliğini koruyor. Kategoride Erdi Deviren ve Mire Deniz Doğan 4½ puan ile bulunurken, final maçında ilk üçe girmek için mücadele edecek altı sporcu daha bulunuyor.


Siyahlar ile oynayan Melih Yurtseven, CM Atilla Köksal Yüksel'e karşı galip gelerek 17 genel kategorisinde lider oluyor. Altıcı tur sonunda aldığı kazanç ile ikinci sıraya yerleşen Çağatay Burcu'yu 4½ eş puan ile Cem Gündoğan takip ediyor. Döner sistem üzerinden oynanılan 18 kızlar kategorisinde Ulusal Takım havuz sporcularımızdan Ayça Fatma Durmaz maçta yüzü gülen taraf olarak liste başına yerleşiyor.

18 genel kategorisinde Serkan Soysal bu turda 2012 Yıldızlar 17 genel kategori üçüncüsü Mazhar Kutay Yargıcı ile yaptığı maçtan galip gelerek zirvedeki yerini korudu. İkinci ve üçüncü masada rakiplerine karşı puan kazanan CM Cankut Emiroğlu ve CM Ege Köksal finale eş puan ile ikinci sırada giriyor.

Şampiyonanın final turu yarın saat 10.00'da oynanacak.

IMG 3134
Ayça Nuriye Gülay, Ahmet Eren Topaç, Gönülden Seda Alev, Esat Bağlan
IMG 3132
 Melda İpeker, Dilvin Selva Pehlivan, Havva Deniz Yığnak, Beyza Nur Toydemir
IMG 3201
Onur Altındağ
IMG 3140
Ayça Fatma Durmaz
IMG 3218
Abdullah Kerim Uraz
IMG 3221
Belemir Uzun
IMG 3233
Duygu Demirci
IMG 3184
Arsen Demiroğlu
IMG 3211
Mert Öztürk
 IMG 3130
 Uğur Aydın
 
Turkish Chess Federation © 2013